15%-40% discounts store wide Dismiss
E-Shop Only
No Showroom
Best Prices On Online Orders
E-Shop Only
No Showroom
Best Prices On Online Orders
E-Shop Only
No Showroom
Best Prices On Online Orders
E-Shop Only
No Showroom
Best Prices On Online Orders
229.18 € 194.80 €
Chest of 4 drawers Mozart Argos The Classic in walnut colour 80x40x96cm
Minimum Order Quantity: 1
Drawer Mozart with 4 drawers in walnut colour 80x40x96cm
For those of you looking to give your home the warmth and sophistication of a classic yet adapted to modern durability materials, the Mozart range is here.
A perfect and complete decorative suggestion of furnishing your entire space.
Technical Specifications:
Product Dimensions:
Material Information:
Maintenance Instructions:
Remarks:
| Weight | 35.800 kg |
|---|---|
| Dimensions | 80.00000000 × 40.00000000 × 96.00000000 cm |
| Material | K/D: YES |
| Color | K/D: YES |
| Length | 80.00000000 |
| Width | 40.00000000 |
| Height | 96.00000000 |
| Assembled Length | Lenght product: 80 |
| Assembled Height | Height product: 96 |
| Assembled Depth | Width product: 40 |
| Minimum Seat Height | Material: MDF & CLIPBOARD 16mm & 50mm WITH PAPER WOOD |