15%-40% discounts store wide Dismiss
E-Shop Only
No Showroom
Best Prices On Online Orders
E-Shop Only
No Showroom
Best Prices On Online Orders
E-Shop Only
No Showroom
Best Prices On Online Orders
E-Shop Only
No Showroom
Best Prices On Online Orders
220.64 € 187.54 €
Shoe cabinet Sante Argos The Classic 30 pairs in sonoma-dark grey color 120x37x123cm
Minimum Order Quantity: 1
Are you looking for high-quality construction combined with ergonomics and practicality for your home?
If yes, then the Sante shoe cabinet is exactly what you need.
Designed with elegance to fit perfectly in any space, it offers large storage and organization areas (that are not obvious at first glance), as well as a convenient drawer at the top.
With Sante shoe cabinet, you can finally put an end to the clutter of scattered shoes.
Technical characteristics:
Product dimensions:
Internal dimensions:
Material information:
Maintenance instructions:
Notes:
| Weight | 54.000 kg |
|---|---|
| Dimensions | 120.00000000 × 37.00000000 × 123.00000000 cm |
| Material | Color: LIGHT OAK – DARK GREY |
| Color | Color: LIGHT OAK – DARK GREY |
| Additional Information | Comments: ΡΑΦΙΑ 12mm |
| Length | 120.00000000 |
| Width | 37.00000000 |
| Height | 123.00000000 |
| Assembled Length | Lenght product: 120 |
| Assembled Height | Height product: 123 |
| Assembled Depth | Width product: 37 |
| Minimum Seat Height | Minimum height seat: – |