15%-40% discounts store wide Dismiss
E-Shop Only
No Showroom
Best Prices On Online Orders
E-Shop Only
No Showroom
Best Prices On Online Orders
E-Shop Only
No Showroom
Best Prices On Online Orders
E-Shop Only
No Showroom
Best Prices On Online Orders
336.03 € 285.63 €
Athos White Bedroom Set with Bed 90x190cm Set of 3pcs
Minimum Order Quantity: 1
Refresh your personal space with a bedroom set that combines its unmatched aesthetic with the clean lines of modern design. Designed to offer tranquility and functionality, the Athos set is the ideal choice for any modern home.
Bed – Technical Specifications:
Product Dimensions:
Nightstand – Technical Specifications:
Product Dimensions:
Chest of Drawers – Technical Specifications:
Product Dimensions:
Notes:
| Weight | 89.800 kg |
|---|---|
| Dimensions | 99.00000000 × 197.60000000 × 96.00000000 cm |
| Material | K/D: YES |
| Color | K/D: YES |
| Length | 99.00000000 |
| Width | 197.60000000 |
| Height | 96.00000000 |
| Assembled Length | Lenght product: 99 48 80 |
| Assembled Height | Height product: 96 41.5 79 |
| Assembled Depth | Width product: 197.5 40 40 |
| Minimum Seat Height | Material: 15mm Particle Board |