15%-40% discounts store wide Dismiss
E-Shop Only
No Showroom
Best Prices On Online Orders
E-Shop Only
No Showroom
Best Prices On Online Orders
E-Shop Only
No Showroom
Best Prices On Online Orders
E-Shop Only
No Showroom
Best Prices On Online Orders
130.96 € 111.32 €
Pamesa Argos The Classic entrance furniture sonoma 130x40x135cm
Minimum Order Quantity: 1
The Pamesa entryway furniture is a functional and minimalist piece, the ideal solution for those seeking easy access to their items and efficient organization in a limited space.
Ideal for: Entry areas (hallstands), student rooms, guest rooms, or as an auxiliary wardrobe for your everyday outfits.
Technical specifications:
• Sturdy frame made of high-quality particle board with a high-quality melamine coating, resistant to wear and time.
• Features a large metal hanging bar for open organization of your coats and clothes, as well as shelves with a height of 36.5 cm, suitable for storing your accessories or creating decorative displays.
• Available in anthracite.
Product dimensions:
• Length: 130 cm
• Width: 40 cm
• Height: 135 cm
Notes:
• The product is delivered in factory packaging with a detailed assembly guide.
• The product’s color shade may vary slightly from its photographic representation on your screen.
| Weight | 23.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 130.00000000 × 40.00000000 × 135.00000000 cm |
| Material | K/D: YES |
| Color | K/D: YES |
| Length | 130.00000000 |
| Width | 40.00000000 |
| Height | 135.00000000 |
| Assembled Length | Lenght product: 130 |
| Assembled Height | Height product: 135 |
| Assembled Depth | Width product: 40 |
| Minimum Seat Height | Material: '15mm Melamine Board-Dia 16mm powder coated steel tube |