15%-40% discounts store wide Dismiss
E-Shop Only
No Showroom
Best Prices On Online Orders
E-Shop Only
No Showroom
Best Prices On Online Orders
E-Shop Only
No Showroom
Best Prices On Online Orders
E-Shop Only
No Showroom
Best Prices On Online Orders
222.66 € 189.26 €
Shoe cabinet MANTAM Argos The Classic 24 pairs sonoma 78x40x170.5cm
Minimum Order Quantity: 1
Shoe cabinet MANTAM Argos The Classic 24 pairs sonoma 78x40x170.5cm
Designed to control all your shoe collections, “Madam” shoe cabinet organizes all your footwear in one place. This space-saving design provides room for three rows of shoes in each compartment, allowing you to hide shoes quickly and easily! With three open doors. This product is really environmentally friendly furniture material, fine workmanship, modern simple, high-capacity shoes.
Technical Specifications:
Product Dimensions:
Material Information:
Maintenance Instructions:
Remarks:
| Weight | 46.000 kg |
|---|---|
| Dimensions | 78.00000000 × 40.00000000 × 170.50000000 cm |
| Material | K/D: YES |
| Color | K/D: YES |
| Length | 78.00000000 |
| Width | 40.00000000 |
| Height | 170.50000000 |
| Assembled Length | Lenght product: 78 |
| Assembled Height | Height product: 170.5 |
| Assembled Depth | Width product: 40 |
| Minimum Seat Height | Material: CLIPBOARD 16mm & TOP 3CM – 3D PAPER WOOD |