15%-40% discounts store wide Dismiss
E-Shop Only
No Showroom
Best Prices On Online Orders
E-Shop Only
No Showroom
Best Prices On Online Orders
E-Shop Only
No Showroom
Best Prices On Online Orders
E-Shop Only
No Showroom
Best Prices On Online Orders
159.88 € 135.90 €
Shoe cabinet Sante Argos The Classic 20 pairs sonoma-dark grey color 80x37x123cm
Minimum Order Quantity: 1
Are you looking for high-quality construction combined with ergonomics and practicality for your home? If yes, then the Sante shoe cabinet is exactly what you need.
Designed with elegance to fit seamlessly anywhere, it offers generous storage and organization space (not visible at first glance) as well as a practical drawer at the top.
Sante shoe cabinet – say goodbye to messy shoes lying around.
Technical Specifications:
Product Dimensions:
Material Information:
Care Instructions:
Notes:
| Weight | 36.000 kg |
|---|---|
| Dimensions | 80.00000000 × 37.00000000 × 123.00000000 cm |
| Material | K/D: YES |
| Color | K/D: YES |
| Length | 80.00000000 |
| Width | 37.00000000 |
| Height | 123.00000000 |
| Assembled Length | Lenght product: 80 |
| Assembled Height | Height product: 123 |
| Assembled Depth | Width product: 37 |
| Minimum Seat Height | Material: CLIPBOARD 16mm & 18mm WITH 3D PAPER WOOD – MDF |