15%-40% discounts store wide Dismiss
E-Shop Only
No Showroom
Best Prices On Online Orders
E-Shop Only
No Showroom
Best Prices On Online Orders
E-Shop Only
No Showroom
Best Prices On Online Orders
E-Shop Only
No Showroom
Best Prices On Online Orders
99.54 € 84.61 €
Shoe rack-cabinet Cathi Argos The Classic sonoma 80x34x95cm
Minimum Order Quantity: 1
The elegant Cathi shoe cabinet combines modern design with practical functionality. It features two doors with distinctive oval shapes and discreet round handles, giving a playful yet refined aesthetic to your space. The interior provides ample storage for organizing your shoes.
This shoe cabinet is a stylish and functional solution for the entryway or any other space you want to keep organized with style.
• Frame made of high-quality 15mm chipboard, resistant to wear, stress, and long-lasting.
• Supported by four legs that enhance the modern style while providing stability.
• Includes three internal shelves and can hold up to 9 pairs of shoes.
• Available in sonoma color.
• Length: 80 cm
• Width: 34 cm
• Height: 95 cm
• The product is delivered unassembled, in factory packaging, and comes with a detailed assembly guide.
• The color tone of the product may slightly vary from the photographic representation on your screen.
| Weight | 24.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 80.00000000 × 34.00000000 × 95.00000000 cm |
| Material | K/D: YES |
| Color | K/D: YES |
| Length | 80.00000000 |
| Width | 34.00000000 |
| Height | 95.00000000 |
| Assembled Length | Lenght product: 80 |
| Assembled Height | Height product: 95 |
| Assembled Depth | Width product: 34 |
| Minimum Seat Height | Material: 15mm Particle Board |