15%-40% discounts store wide Dismiss
E-Shop Only
No Showroom
Best Prices On Online Orders
E-Shop Only
No Showroom
Best Prices On Online Orders
E-Shop Only
No Showroom
Best Prices On Online Orders
E-Shop Only
No Showroom
Best Prices On Online Orders
161.06 € 136.90 €
Julita dining table set of 5 Argos The Classic MDF and beech wood in white-natural shade D80x73cm
Minimum Order Quantity: 1
For those who consider the dining area the heart of the home — where you spend many hours of the day with friends and family. For those who need a convenient and practical dining set that meets your needs with durability and classic design.
The set includes four chairs and one table.
Table Technical Specifications:
Table Dimensions:
Chair Technical Specifications:
Chair Dimensions:
Notes:
| Weight | 32.000 kg |
|---|---|
| Dimensions | 80.00000000 × 80.00000000 × 73.00000000 cm |
| Material | K/D: YES |
| Color | K/D: YES |
| Length | 80.00000000 |
| Width | 80.00000000 |
| Height | 73.00000000 |
| Assembled Length | Lenght product: 80 – 46 |
| Assembled Height | Height product: 73 – 82 |
| Assembled Depth | Width product: 80 – 50 |
| Minimum Seat Height | Material: MDF – BEECH WOOD – METAL – PP 1950g/m³ |