15%-40% discounts store wide Dismiss
E-Shop Only
No Showroom
Best Prices On Online Orders
E-Shop Only
No Showroom
Best Prices On Online Orders
E-Shop Only
No Showroom
Best Prices On Online Orders
E-Shop Only
No Showroom
Best Prices On Online Orders
19.66 € 16.71 €
Textilene fabric 2×1 Fabero Argos The Classic 500gr/m2 in beige color linear meter x 200cm
Minimum Order Quantity: 1
Refresh your sun loungers and chairs with the durable and comfortable Textilene mesh fabric!
The high-quality Textilene Fabero perforated fabric is the ideal choice for sun loungers, outdoor chairs, and poolside furniture. With excellent weather resistance, comfort, and ease of cleaning, it will revamp the look of your furniture and offer you moments of relaxation.
The price refers to 1 linear meter, which corresponds to 2 square meters.
Dimensions:
1 x 2 m
Please note: Returns or order cancellations are not accepted after the purchase of this product.
| Weight | 0.04 kg |
|---|---|
| Dimensions | 200.00000000 × 25.00000000 × 25.00000000 cm |
| Material | Color: BEIGE |
| Color | Color: BEIGE |
| Additional Information | Comments: 50m / τόπι |
| Length | 200.00000000 |
| Width | 25.00000000 |
| Height | 25.00000000 |
| Assembled Length | Lenght product: 25 |
| Assembled Height | Height product: 200 |
| Assembled Depth | Width product: 25 |
| Minimum Seat Height | Minimum height seat: – |